Jak to działa?

SOLVPower Kocioł Elektrodowy 

- Kotły do systemów grzewczych -

Zasada działania

Kotły elektrodowe do systemów grzewczych SOLVPOWER to grzejniki przepływowe dzięki czemu  mają  przewagę nad innymi urządzeniami grzewczymi. Proces podgrzewania chłodziwa w kotłach elektrodowych SolvPower zachodzi z powodu jego jonizacji-rozszczepiania cząsteczek chłodziwa na dodatnio i ujemnie naładowane jony, które przemieszczają się odpowiednio do elektrod ujemnych i dodatnich z częstotliwością prądu sieciowego, uwalniając energię. Proces ogrzewania chłodziwa przebiega bezpośrednio.

Komora jonizacyjna, w której zachodzi ten proces jest mała więc następuje mocne ogrzewanie chłodziwa. Płyn chłodzący jest specjalną cieczą na bazie glikolu etylenowego lub wody przygotowanej zgodnie z instrukcją. W obu przypadkach płyn chłodzący ma konstrukcyjną przewodność elektryczną  która pozwala na doprowadzenie kotła do mocy znamionowej. Opór elektryczny chłodziwa  w zależności od jego temperatury zmniejsza się wraz z nagrzewaczem, prądy rosną a kocioł rozwija określoną moc . 

Natychmiastowe grzanie

Ciepło w całym domu

Inteligentne sterowanie

Sprawdź również naszą ofertę na
instalacje fotowoltaiczne

Questo sito web utilizza i cookie per fornire servizi al massimo livello. Continuando ad utilizzare il sito, acconsenti al loro utilizzo. Per maggiori informazioni clicca qui.