- FAQ -

W najprostszym ujęciu fotowoltaika to technologia przekształcająca energię promieniowania słonecznego w energię elektryczną.

Pozwala ona na budowę domowych elektrowni o różnych wielkościach – zaczynając od wielkich farm po mikroinstalacje zasilające pojedyncze domy, czy nawet malutkie ogniwa np. w kalkulatorach.

Solv Energy zajmuje się kompleksową obsługą instalacji paneli fotowoltaicznych na terenie całego kraju.

Zajmujemy się także niezbędną dokumentacją, finansowaniem oraz dotacją Mój Prąd

Rodzajów paneli fotowoltaicznych dostępnych na rynku, a kierowanych dla klientów indywidualnych jest kilka.

Przy ich ocenie, przede wszystkim zwraca się uwagę na parametr sprawności, który pozwala w ogólny i uproszczony sposób określić jak dużą moc będą mogły osiągnąć nasze moduły.

Należy pamiętać, iż pełną specyfikację wraz z odpowiednim spersonalizowaniem, zawsze gwarantują profesjonalne firmy, działające w branży energii solarnej. To za ich doświadczeniem i radami powinniśmy podążać.

Panelami, które warto jednak już teraz poznać, są:

  1. Panele monokrystaliczne o cechach:
  • Sprawność – 15%-19%
  • czarny kolor
  • produkcja z jednego kryształu krzemu
  • najwyższe moce modułów
  1. Panele polikrystaliczne o cechach:
  • sprawność 14%-16%
  • produkcja z wielu kryształów krzemu
  • niski spadek mocy przy wzroście temperatury
  • niska cena;
  1. Panele amorficzne o cechach:
  • sprawność do 10%
  • niewykrystalizowane
  • obecnie stosowane coraz rzadziej, głównie przez inwestorów z bardzo niskim budżetem;
  1. Panele CdTe o cechach:
  • sprawność 10%-12%
  • czerwonawa barwa
  1. Panele CIS i CIGS o cechach:
  • sprawność do 14%
  • zbudowane z miedzi, indu, galu i selenu
  • grubość ogniw zaledwie mikrometrowa
  • dobre wykorzystanie promieniowania rozproszonego przy zachmurzeniu.

W chwili obecnej ze względu na niski parametr ceny do mocy, trzy ostatnie rodzaje z wymienionych powyżej ogniw to są: amorficzne, CdTe oraz CIS i CIGS są praktycznie niespotykane na polskim rynku.

Panele polikrystaliczne również są stosowane coraz rzadziej ze względu na rosnącą wydajność modułów monokrystalicznych oraz przez spadek ich ceny.

Najlepsze wyjście: korzystaj z szerokich pakietów doświadczonych firm!

Dzisiaj technologia solarna jest jedną z najpopularniejszych form dążenia do tworzenia proekologicznych i energooszczędnych domów. Opłacalność jej wdrażania jest bardzo wysoka, zwłaszcza że najlepsze firmy pomagają w uzyskaniu inwestorowi specjalnych ulg nawet przekraczających 30% poniesionych kosztów!

Tak działamy  m.in. my – Solv Energy.  Gwarantujemy darmowe konsultacje, a następnie projekt, montaż oraz podłączenie do sieci.

“Mój Prąd” jest to program rządowy skierowany do gospodarstw domowych, dzięki któremu możemy uzyskać zwrot części kosztów instalacji fotowoltaicznej.

Uzyskać go mogą osoby fizyczne na instalacje większe niż 2 kW, ale mniejsze niż 10 kW.

Zwrot wynosi do 5000 zł netto. Program okazał się wielkim sukcesem, wnioski rozpatrywane są bardzo szybko, a pieniądze wypłacane na bieżąco. W niewiele ponad 3 miesiące rozdano 140 mln złotych.

Ulga termomodernizacyjna to możliwość odliczenia od podatku kwoty wydatków poniesionych na realizację prac termomodernizacyjnych w domu jednorodzinnym – czyli związanych z  wymianą źródeł ciepła starej generacji oraz termoizolacją.

Kwota odliczenia nie może przekroczyć 53 000 zł na podatnika, niezależnie od liczby inwestycji i budynków, których jest właścicielem.

Wysokość ulgi liczy się mnożąc stawkę podatku po jakiej się rozliczamy, razy koszt instalacji pomniejszony o wysokość dofinansowania Mój Prąd.

Dzięki uldze możemy odzyskać nawet ponad 15 tysięcy złotych.

Cytując ustawę: “Limit ulgi nie jest związany z jedną inwestycją lub jednym przedsięwzięciem termomodernizacyjnym, lecz jest określony dla danego podatnika, niezależnie od liczby inwestycji termomodernizacyjnych. Podatnicy pozostający w związku
małżeńskim powinni wiedzieć, że limit ten dotyczy każdego z małżonków odrębnie, czyli każdemu z nich przysługuje odliczenie w maksymalnej wysokości 53 000 zł”.

Wykonanie instalacji paneli fotowoltaicznych najczęściej odbywa się na dachach, natomiast w Solv Energy montujemy je z powodzeniem na gruncie oraz budynkach przynależnych np. garażu czy budynku gospodarczym.

Jeżeli masz obawy czy panele zmieszczą się na Twoim dachu miej na uwadze, że są jeszcze inne opcje, z których możesz skorzystać.

Panele fotowoltaiczne są skonstruowane w ten sposób, aby wytwarzać energię elektryczną przy każdej pogodzie przez cały rok. Zmiana wydajności paneli uzależniona jest co prawda od nasłonecznienia, natomiast nie spadnie nigdy do 0.
Będziesz miał nad tym pełną kontrolę dzięki systemom monitorującym zainstalowanym w Twoim telefonie. Zawsze będziesz wiedział ile prądu aktualnie produkują Twoje panele słoneczne.

Wpływa na to wiele czynników. Nasi doradcy na spotkaniu rozpoznają potrzeby energetyczne Twojego domu i pomogą ustalić Ci najodpowiedniejsze rozwiązanie, abyś mógł cieszyć się energią z własnej elektrowni słonecznej. Pamiętaj również, że Solv Energy instaluje panele słoneczne także na gruncie czy wiatach garażowych.
Zawsze znajdziemy rozwiązanie, wystarczy, że porozmawiasz z naszym doradcą.

Sam montaż nie trwa długo – wiele instalacji fotowoltaicznych ukończonych jest w ciągu jednego dnia.

Przygotowanie dla Ciebie indywidualnego projektu może potrwać
dłużej – zazwyczaj jest to do trzech dni. Otrzymasz od nas harmonogram wykonania prac, abyś cały czas miał pełna kontrolę nad etapem tworzenia instalacji.

 

• • •

Jeżeli potrzebujesz dodatkowej pomocy skontaktuj się z nami e-mailowo: biuro@solvpower.pl