Jak to działa?

SOLVPower Kocioł Elektrodowy 

- Kotły do systemów grzewczych -

Zasada działania

Kotły elektrodowe do systemów grzewczych SOLVPOWER to grzejniki przepływowe dzięki czemu  mają  przewagę nad innymi urządzeniami grzewczymi. Proces podgrzewania chłodziwa w kotłach elektrodowych SolvPower zachodzi z powodu jego jonizacji-rozszczepiania cząsteczek chłodziwa na dodatnio i ujemnie naładowane jony, które przemieszczają się odpowiednio do elektrod ujemnych i dodatnich z częstotliwością prądu sieciowego, uwalniając energię. Proces ogrzewania chłodziwa przebiega bezpośrednio.

Komora jonizacyjna, w której zachodzi ten proces jest mała więc następuje mocne ogrzewanie chłodziwa. Płyn chłodzący jest specjalną cieczą na bazie glikolu etylenowego lub wody przygotowanej zgodnie z instrukcją. W obu przypadkach płyn chłodzący ma konstrukcyjną przewodność elektryczną  która pozwala na doprowadzenie kotła do mocy znamionowej. Opór elektryczny chłodziwa  w zależności od jego temperatury zmniejsza się wraz z nagrzewaczem, prądy rosną a kocioł rozwija określoną moc . 

Natychmiastowe grzanie

Ciepło w całym domu

Inteligentne sterowanie

Sprawdź również naszą ofertę na
instalacje fotowoltaiczne

This website uses cookies to provide services at the highest level. By continuing to use the site, you agree to their use. To learn more click here.